Úspěch BMW Motorrad na mistrovství světa vytrvalostních závodů (EWC)

BMW Motorrad HP RaceSupport má důvod k oslavě. V německém kole závodu 2013 FIM Endurance World Championship, obsadil přední příčky. V osmi-hodinovém závodu „Eight Hours of Oschersleben“ se partneři týmu, kteří jeli na BMW S 1000 RR, skvěle umístili v několika třídách.

V celkové klasifikaci, tým BMW Motorrad France Team Thevent skončil na stupni vítězů na druhém místě. Ve třídě superstock, tým Penz13.com Franks Autowelt Racing Team kterému se velmi dařilo, skončil v celkové klasifikaci na šestém místě.

Otevřenou kategorii vyhrál tým rs speedbikes Racing, který jel také na motocyklu S 1000 RR. Osmihodinový závod v Oscherslebenu bylo v pořadí třetí a také předposlední kolo sezóny.

Erwan Nigon, Sébastien Gimbert a Damian Cudlin předváděli na #99 BMW S1000RR pro tým BMW Motorrad France Team Thevent co opravdu umí. Během celého závodu jezdili konzistivně rychlá kola bez sebemenšího pochybení a zbytečného riskování. Tým převáděl sehrané zastávky v boxech při změně každého jezdce.

EWC13-Damien-Cudlin

Damien Cudlin

EWC13-Erwan-Nigon

Erwan Nigon

EWC13-Sebastien-Gimbert

Sebastien Gimbert

Soudružnost a sehranost celého týmu se ukázala po osmi hodinách, kdy motocykl s číslem #99 překročil cílovou čáru a získal tak nádherné druhé místo. EWC13-Podium-Superstock-Class-credit-Penz13.com-highside