BMW S 1000 R – opravdu rychlý naháč

Co dělá tohohle „naháče“ jiného než ostatní? Výkon – 160 koní a točivý moment 112 Nm. Díky tomu je poměr hmotnosti 1,29 kg na 1 hp.
Vysoce výkonný čtyř-válcový motor pochází ze známého supersportovního modelu S 1000RR. Ovšem charakteristika motoru doznala určitých změn, hlavně pro spektrum nižších otáček. Což samozřejmě neznamená, že to „nahoře“ nejede.
Motor v S 1000 R podává maximální výkon 160 koní (118kW) při 11 000 otáčkách za minutu. Přičemž maximálního točivého momentu 112 Nm, si užijete už od 9 250 otáček za minutu.

Čeho si určitě všimnete, je agresivní design celého stroje. Nakrčená přední část, zvednutý „zadek“, výrazné rozdělení přední masky a charakteristické žábry po bocích. Tenhle stroj Vás provokuje jen svým vzhledem.

BMW S 1000 R Roadster

V základní verzi jsou k dispozici jízdní režimy STANDARD, RAIN a ROAD.
Režim RAIN, zjemní odezvu na plyn a přizpůsobí ABS a ASC systémy jízdě na mokré vozovce. Zatímco ROAD optimalizuje odezvu plynu a nastaví ABS a ACS pro suchý asfalt.
Pokud by Vám to bylo málo, za příplatek jsou k dispozici režimy DYNAMIC a DYNAMIC PRO, které z BMW S 1000 R udělají skutečný závodní stroj.

Zkrotit výkon bez pořádného podvozku moc nejde. Proto je model S 1000 R vybaven v základní verzi systémem Race ABS a ACS (automatická kontrola trakce). Díky tomu můžete zrychlit nebo zpomalit skutečně tak rychle, že budete mít pocit, jako byste právě popřeli fyzikální zákony.

BMW S 1000 R dash

Základní příplatkový balíček obsahuje rozšíření jízdních režimů na Road+Dynamic, Dynamic PRO, tempomat, DTC (dynamická kontrola trakce) a asistenta pro rychlejší řazení – quick shift. Balíček „Premium“ obsahuje vše co je v základním balíčku, a navíc přidává DDC (dynamické semi-aktivní odpružení), vyhřívané rukojeti a malý spoiler k motoru. Nároční jezdci se mohou těšit na sortiment náhradních dílů od HP.

Vypadá to, že společnost BMW umí nejen supersportovní kapotované motocykly, ale také pekelně rychlé a nekompromisní rychlé naháče. A tím BMW S 1000 R rozhodně je.

BMW S 1000 R

Diskuze